PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Jak przygotować się do zabiegu z zakresu chirurgii estetycznej?
Kwalifikacja do zabiegu,czyli konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg.
Decydując się na zabieg z zakresu chirurgii estetycznej musimy rozpocząć od konsultacji. To czas na rozmowę z lekarzem podczas której możemy dowiedzieć się wszystkiego na temat zabiegu, opowiedzieć o swoich potrzebach i oczekiwaniach oraz zadać wszystkie nurtujące nas pytania. Lekarz po rozmowie z pacjentem przedstawia możliwy plan dalszego działania. Decydując się na zabieg operacyjny, po konsultacji można od razu zarezerwować termin zabiegu. Pacjent otrzymuje niezbędne dokumenty i skierowanie na badania.
Finanse
Dokładną cenę zabiegu przedstawia lekarz wykonujący zabieg po konsultacji z pacjentem. Cena uzależniona jest od rodzaju zabiegu i rodzaju zastosowanego znieczulenia. Po wybraniu terminu operacji należy wpłacić zaliczkę ( dopiero wpłata zaliczki daje pełną gwarancję rezerwacji terminu). Pozostałą część należności pacjent wpłaca w recepcji w dniu zabiegu,przed przejściem na oddział.
Badania
W dniu zapisania się na zabieg pacjent otrzymuje skierowanie na badania. Badania należy wykonać we własnym zakresie, najlepiej 1-2 tyg przed planowaną konsultacją z anestezjologiem. Listę badań potrzebnych do konkretnych zabiegów operacyjnych można znaleźć poniżej.
Konsultacja z anestezjologiem
Przed planowanym zabiegiem operacyjnym, który odbywa się w znieczuleniu ogólnym konieczna jest konsultacja z anestezjologiem. Spotkanie odbywa się zazwyczaj tydzień przed planowaną operacją( termin zostanie wyznaczony w dniu rezerwacji terminu na zabieg).Na konsultację z anestezjologiem obowiązkowo trzeba przynieść wszystkie zalecone wyniki badań. Zdarzają się sytuację, kiedy ze względu na ogólny stan zdrowia anestezjolog dyskwalifikuje pacjenta z planowanego zabiegu lub zaleca wykonanie dodatkowych badań.
Przygotowanie przedoperacyjne.
Jak wygląda dzień zabiegu?
W dniu zabiegu pacjent zjawia się w klinice na umówioną godzinę ( podana zostaje godzina przyjścia do placówki medycznej,a nie godzina rozpoczęcia operacji).
Co mogę zjeść w dniu zabiegu?
Jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym pacjent musi przyjść na czczo ( bez jedzenia i picia conajmniej 8 godzin ). Jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pacjent może pić oraz zjeść lekkie śniadanie. Przed zabiegiem nie należy pić kawy.
Co z lekami,które przyjmuję na co dzień?
Pacjent może przyjąć leki,które są zażywane codziennie jeżeli nie kolidują ze znieczuleniem. Ta kwestia powinna być omówiona z lekarzem prowadzącym/anestezjologiem.
Co ze sobą zabrać?
BADANIA i dokumenty – w dniu zabiegu pacjent musi ze sobą zabrać dowód osobisty i oryginały wszystkich zaleconych badań. Rzeczy osobiste – należy zabrać ze sobą szlafrok i kapcie. Jeśli pacjent zostaje na noc może również zabrać swoje kosmetyki i dodatkowe ubranie.
Posiłek po zabiegu
Po zabiegu pacjent otrzyma delikatny posiłek. Jeśli zostaje na noc podstawowe wyżywienie jest zapewnione.
Powrót do domu
Bez względu na rodzaj znieczulenia pacjent może opuścić klinikę tylko w towarzystwie osoby dorosłej.
Okres pooperacyjny.
Po zabiegu rozpoczyna się czas na spokojną rekonwalescencję. Pacjent otrzymuje na wypisie wszystkie zalecenia pozabiegowe oraz datę kontroli/zdjęcia szwów. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Rzetelne wykonanie zaleconych badań jest bardzo ważną kwestią dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjenta. Na podstawie przedstawionych badań dobierana jest metoda zabiegowa oraz rodzaj zastosowanego znieczulenia. Przedstawione wyniki badań nie powinny być starsze niż 4 tygodnie. W szczególnych sytuacjach pacjent może być poproszony po wywiadzie z anestezjologiem o wykonanie dodatkowych badań. Badania należy wykonać we własnym zakresie,najlepiej ok.2 tyg przed planowaną konsultacją z anestezjologiem.
Implanty piersi
Badania laboratoryjne:
Plastyka uszu, Plastyka powiek, Labioplastyka
Badania laboratoryjne:
Zabieg w znieczuleniu ogólnym: