DERMAMELAN

DERMAMELAN

Medyczny zabieg depigmentacyjny o silnym działaniu.

POZBĄDŹ SIĘ PRZEBARWIEŃ
Z DERMAMELANEM

W dzisiejszych czasach przebarwienia to jeden z najczęstszych defektów estetycznych, który dotyka ponad 80 % osób dorosłych. Zmiany zabarwienia często prowokowane są szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi do których w szczególności zaliczamy promieniowanie słoneczne. Hiperpigmentacja skóry spowodowana jest nadmierną, miejscową produkcją melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za koloryt skóry w melanocytach. Prowadzi to do powstawania przebarwień i plam, w rezultacie czego nasza skóra ma niejednolity koloryt. Czynniki powodujące zaburzenia w prawidłowej produkcji melaniny to m.in.:

 • predyspozycje genetyczne,
 • nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne,
 • stany zapalne,
 • zmiany hormonalne (np. ciąża),
 • starzenie się skóry,
 • ekspozycja na drażniące czynniki chemiczne,
 • środki fotouczulające.
Dermamelan

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest dermamelan?

Dermamelan to medyczny zabieg depigmentacyjny znany na całym świecie. Jego unikalna i innowacyjna formuła skutecznie usuwa istniejące przebarwienia, utrzymując długotrwałe rezultaty. Terapia reguluje nadprodukcję melaniny w melanocytach zapobiegając powstawaniu nowych przebarwień oraz usuwa już istniejące. Dermamelan zawiera wyjątkowe połączenie substancji aktywnych i dzieli się na 2 etapy- zabieg w gabinecie oraz stanowiący kontynuację zestaw do pielęgnacji domowej. Cała kuracja jest indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta oraz do fototypu jego skóry. Terapia Dermamelanem umożliwia pozbycie się plam barwnikowych oraz dodatkowo ma właściwości odmładzające. Zabieg poza wyrównaniem kolorytu skóry intensywnie stymuluje odnowę kolagenu. Skóra staje się wygładzona, napięta, promienna i rozjaśniona.

Na czym polega zabieg?

Dermamelan®to medyczna terapia depigmentacyjna, która stopniowo i bardzo skutecznie eliminuje przebarwienia, działając bezpośrednio na melaninę nagromadzoną w wierzchnich warstwach skóry, a także działając na przyczyny powstawania przebarwień. Leczenie składa się z sesji zabiegowej w gabinecie oraz 4-miesięcznej kuracji domowej. Po postawieniu właściwej diagnozy leczenie rozpoczyna się pierwszą sesją w gabinecie. Zostają nałożone dwie maski o intensywnym działaniu depigmentacyjnym. Kontynuacja kuracji w domu polega na zastosowaniu kosmoceutyków uzupełniających zabieg gabinetowy, działających depigmentująco i długotrwale regulujących nadprodukcję melaniny.

Czy zabieg jest bolesny?

Sam zabieg w gabinecie nie jest bolesny. Podczas kuracji skóra będzie podrażniona, zaczerwieniona i będzie się złuszczać. Może pojawić się uczucie mrowienia i szczypania. Bardzo ważnym elementem jest prawidłowa, pozabiegowa pielęgnacja skóry.

PODSTAWOWE INFORMACJE

 • Przygotowanie do zabiegu

  Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Skóra poddawana zabiegowi nie może być opalona.

 • Przebieg zabiegu

  Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja i wywiad z pacjentem. Podczas zabiegu zostanie nałożona żółta maska w której pacjent opuszcza gabinet.

 • Zalecenia pozabiegowe

  Po aplikacji maski pacjent może udać się do domu.W trakcie trzymania maski na skórze oraz po jej usunięciu pacjent powinien bezwzględnie unikać ekspozycji na słońce i ciepło. Maskę należy zmyć samodzielnie letnią wodą po czasie określonym przez specjalistę. Nie należy przekraczać rekomendowanego czasu ekspozycji maski. Po 48 godzinach od zmycia maski następuje kontynuacja kuracji w domu. Nie wolno odrywać łuszczącego się naskórka. Obowiązkowo należy chronić skórę twarzy przed promieniowaniem UV stosując codziennie krem z filtrem SPF 50. Należy unikać słońca ,nadmiernego wysiłku fizycznego,wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.