TERAPIA LECZENIA BLIZN

TERAPIA LECZENIA BLIZN

Korekcja blizn chirurgicznych,powypadkowych i potrądzikowych

POPRAW
WYGLĄD BLIZN

Na gojenie się rany wpływa wiele czynników. Bardzo istotny jest rodzaj rany i miejsce, w którym powstała oraz jaki jest jej kierunek w stosunku do linii napięcia skóry. Szybko goją się rany czyste, dobrze ukrwione. Wpływ na gojenie się ran mają także cechy indywidualne człowieka takie jak: wiek, styl życia, obecne choroby autoimmunologiczne, układu krążenia itp. Pracę z blizną w gabinetach medycznych i fizjoterapeutycznych można rozpocząć stosunkowo szybko. Istnieje też szereg zabiegów, które wpływają na estetyczny wygląd blizny zarówno nowej jak i starej.

Terapia leczenia blizn toruń

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest blizna?

W procesie gojenia się rany zawsze powstaje blizna. Jest to tkanka łączna, która zawiera dużą ilość włókien kolagenowych. Zastępuje ona tkankę,która uległa zniszczeniu w wyniku choroby lub urazu.

Co wpływa na wygląd blizny?

Na kształt i wygląd blizny wpływa wiele czynników. Najważniejszy jest charakter samej blizny, czyli w jaki sposób powstała, jaką ma wielkość i głębokość. Wszelkiego rodzaju oparzenia a także rany szarpane goją się znacznie trudniej i dłużej niż rany cięte-szczególnie chirurgicznie. Predyspozycje genetyczne oraz wiek pacjenta mają także duży wpływ na proces gojenia. Infekcja jest głównym czynnikiem hamującym gojenie się rany. Gojenie się blizn składa się z wielu etapów, świeże blizny są bardziej wypukłe i mają mocniejszy kolor, z czasem blizna blednie i robi się coraz cieńsza. Tkanki w obrębie blizny przebudowują się przez rok czasu. U niektórych osób występuje wrodzona skłonność do powstawania blizn patologicznych – przerostowych. Charakteryzują się one nadmiernym rozrostem,są mocno widoczne, wypukłe i ciemne.

Jak poprawić wygląd blizny?

Niektóre procedury leczenia blizn należy zastosować już na samym początku gojenia,a niektóre dopiero po upływie odpowiedniego czasu. Terapia blizn zawsze jest dobierana indywidualnie.

JAKIE ZABIEGI SĄ STOSOWANE?

  • Laser frakcyjny CO2

  • Mobilizacja blizny – endermologia ( świeże i stare blizny)

  • Radiofrekwencja RF mikroigłowa

  • Ostrzykiwanie blizny- kolagen / sterydy

  • Osocze bogatopłytkowe

  • Chirurgiczna plastyka blizn

  • Lampa LED

JAK POZBYĆ SIĘ BLIZN POTRĄDZIKOWYCH?

Blizny potrądzikowe to bardzo częsty problem wielu osób. Najczęściej są niepotrzebną pamiątką z czasów młodości, której chętnie się pozbędziemy. Blizny potrądzikowe to najczęściej blizny zanikowe,które występują w obrębie twarzy w postaci drobnych wgłębień. Najskuteczniejszą metodą zabiegową, dzięki której możemy pozbyć się blizn potrądzikowych jest podcinanie blizn z wypełnieniem kwasem hialuronowym lub lipo transferem.

Zabieg podcinania blizn polega na rozcięciu powstałych zrostów za pomocą specjalnej kaniuli. Blizny zrośnięte z powięzią mięśniową oraz tkanką podskórną oddziela się, a następnie w powstałą przestrzeń zostaje podany kwas hialuronowy lub pobrany od pacjenta tłuszcz, który zabezpiecza przed ponownym zrośnięciem. Podczas zabiegu nie ma ryzyka uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry. .Metoda ta pozwala pozbyć się nawet tych rozległych oraz opornych na leczenie blizn. Zabieg podcinania blizn bardzo szybko przynosi spektakularne efekty wygładzenia skóry. Blizny ulegają wygładzeniu i spłyceniu, a twarz odzyskuje zdrowy i promienny wygląd.