LIPOTRANSFER

LIPOTRANSFER

Naturalna metoda wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia

BĄDŹ PIĘKNA
Z LIPOTRANSFEREM

Z wiekiem nasza twarz traci młodzieńczy wygląd, a rysy zaczynają się wyostrzać. Dochodzi do zaniku poduszeczek tłuszczowych i nasza twarz nabiera smutny i zmęczony wygląd. Doskonałym rozwiązaniem na uzupełnienie powstających ubytków jest autotransplantacja – pobranie tłuszczu z miejsc, w których jest go w nadmiarze i przeszczepienie tam, gdzie zaczyna go brakować.

lipotransfer zabieg

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest lipotransfer i na czym polega zabieg?

Lipotransfer (lipofilling) to naturalna metoda wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej przebiega w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Podczas konsultacji lekarskiej ustalony zostaje obszar z którego zostanie pobrana tkanka tłuszczowa ( najczęściej brzuch,uda) oraz gdzie zostanie przeszczepiona. Pobranie materiału odbywa się metodą liposukcji,następnie tkanka tłuszczowa poddana jest obróbce w specjalnej wirówce. Uzyskany materiał wypełniający zostaje podany w okolicę twarzy lub ciała. Tego rodzaju naturalny materiał wypełniający jest bezpieczny i skuteczny, a jego zastosowanie może być niezwykle różnorodne. Lipotransfer umożliwia pobranie tłuszczu w sposób mało inwazyjny dla pacjenta i taki, aby pobrane komórki tłuszczowe nie uległy zniszczeniu. Pozwala na separację odessanej tkanki tłuszczowej i uzyskanie bogatej w najmłodsze, żywotne komórki tłuszczowe frakcji, jak i również cenne komórki macierzyste.

Dla kogo jest lipotransfer?

To zabieg przeznaczony dla osób, które cenią sobie naturalne metody odmładzania i tych, które mają obawy przed innymi rodzajami wypełniaczy. Jest również dobrym rozwiązaniem dla alergików. Lipotransfer to propozycja również dla osób, które chcą w naturalny sposób wymodelować swoje ciało, pozbyć się ubytków, blizn, czy zredukować oznaki starzenia. Wypełniacz w postaci tłuszczu może być bezpiecznie stosowany na wszystkie partie ciała.

Czy lipotransfer może być stosowany na blizny?

Lipotransfer daje jedne z najszybszych i najlepszych efektów w terapii leczenia różnego rodzaju blizn(w tym blizn potrądzikowych).Podczas zabiegu rozdziela się blizny zrośnięte z powięzią mięśniową oraz tkanką podskórną,a w powstałą przestrzeń zostaje podany pobrany od pacjenta tłuszcz,który zabezpiecza przed ponownym zrośnięciem. Dzięki komórkom macierzystym, które znajdują się w wykorzystanym tłuszczu, następują stopniowe procesy syntezy nowych włókien kolagenowych. Blizny ulegają dodatkowemu wygładzeniu i spłyceniu.  Zaletą lipotransferu jest przede wszystkim możliwość połączenia modelowania sylwetki z jednoczesną korekcją wybranych partii ciała, takich jak na przykład piersi czy pośladki. Pobrany materiał jest bogaty w komórki macierzyste, co z kolei przekłada się na wzrost intensywności procesu naprawczego tkanek. Lipotransfer to jedna z najbardziej nowoczesnych metod przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała w inny.

Lipotransfer do piersi. Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową

Lipofilling czyli wypełnianie piersi własną tkanką tłuszczową to popularna metoda poprawiająca wygląd piersi. Jest to naturalny sposób, by ujędrnić skórę piersi, poprawić ich kształt i nieznacznie powiększyć ich rozmiar. Zabieg wypełniania piersi własnym tłuszczem polega na pobraniu tłuszczu metodą liposukcji z obszarów problematycznych np. brzucha czy ud. Następnie odpowiednio przygotowany tłuszcz przeszczepiany jest do piersi. Zabieg jest mniej inwazyjny niż znana procedura powiększania piersi implantami, ale nie daje możliwości znacznego zwiększenia rozmiaru piersi. Efekty lipotransferu tłuszczu do piersi są indywidualne i uzależnione od wielu czynników. Po zabiegu praktycznie od razu widoczne są efekty wypełnienia jednak w procesie gojenia organizm wchłania ok. 40 % przeszczepionej tkanki. Zabieg można powtarzać.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany. Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są tuż po jego wykonaniu, jednak ostateczne efekty zobaczymy po 3 miesiącach. Otrzymane rezultaty będą widoczne przez kilka lat.

Jakie jest zastosowanie lipotransferu?

 • wiotka skóra
 • utrata owalu twarzy
 • skóra z oznakami fotostarzenia
 • prewencja przeciwstarzeniowa
 • przywracanie skórze utraconej objętości
 • utrata objętości tkanki po urazach
 • utrata jędrności biustu,pośladków
 • leczenie blizn

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przez 10 dni poprzedzających zabieg nie należy stosować leków, które zaburzają krzepnięcie krwi (np. aspiryna, polopiryna, acard, polocard).

Jaki jest przebieg zabiegu?

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem. Przeprowadza on wywiad lekarski, wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i zleca wykonanie odpowiednich badań. Cała procedura – odessania tkanki tłuszczowej i jej przeszczepu w inne miejsce – wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, podczas jednego zabiegu.

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • Zaletą zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej jest szybka rekonwalescencja.

 • Już po kilku dniach po przebytym zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

 • Mogą pojawić się obrzęk,zasinienie lub zaczerwienienie skóry.

 • Przez 7 dni należy unikać spożywania alkoholu,opalania się ,nadmiernego wysiłku fizycznego,wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Stany zapalne skóry

 • Skłonność do powstawania bliznowców

 • Choroba nowotworowa

 • Nieprawidłowe czynniki krzepnięcia krwi.

 • Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, przeciwpłytkowych

 • Zakrzepica

 • Choroby serca