NICI LIFTINGUJĄCE

NICI LIFTINGUJĄCE

Rewitalizację skóry oraz podniesienie tkanek

BĄDŹ PIĘKNA
Z NIĆMI LIFTINGUJĄCYMI

Nici liftingujące i stymulujące wykonane są ze specjalnych substancji, które powodują rewitalizację skóry oraz podniesienie tkanek. Mogą być wykonane np.z kwasu polimlekowego, polidioksanonu czy polikaprolaktonu. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę bardzo cieniutkich nici przy pomocy cienkiej igły. Wymaga precyzji i doświadczenia (technika ich aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry).Nici wprowadzone w głębsze warstwy skóry stymulują ją do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i ujędrniona. Zabieg z użyciem nici liftingujących i stymulujących pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów bez użycia skalpela, dzięki czemu jest świetną alternatywą dla liftingu chirurgicznego. Najczęściej stosowane są nici PDO wykonane z polidioksanonu – bezpiecznej substancji, która jest biokompatybilna z naszym organizmem i po określonym czasie rozpuszcza się w tkance. Ilość zastosowanych nici zależy przede wszystkim od potrzeb i kondycji skóry pacjenta.

Nici stymulujące i liftingujące w Toruniu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie są rodzaję i zastosowania nici w medycynie estetycznej?

W medycynie estetycznej dostępnych jest kilka rodzajów nici, których wybór zależy od oczekiwanych efektów, miejsca aplikacji i stanu skóry pacjenta. Wśród najpopularniejszych warto wymienić nici modelujące, nici liftingujące APTOS, nici liftingujące PDO oraz nici stymulujące PDO. Nici Aptos posiadają mikrowypustki, które umożliwiają skuteczne zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich rodzaju podskórnego stelaża powstrzymującego procesy grawitacyjne, na które narażona jest starzejąca się skóra. Do ich implantacji stosuje się specjalistyczne opatentowane igły, których budowa umożliwia bardzo precyzyjne ruchy. Nici Aptos w swoim składzie zawierają kwas polimlekowy, który stymuluje procesy odnowy skóry poprzez pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny odpowiadających za jędrność i gęstość skóry. Rodzaj nici dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta, a zastosowana technika umożliwia modelowanie twarzy, szyi i dekoltu, podnoszenie piersi czy poprawę wiotkiej skóry na udach, ramionach i brzuchu.

Wśród nici PDO możemy wyróżnić nici proste, nici haczykowe i nici wypełniające. Nici liftingujące oraz nici stymulujące PDO zbudowane są z polidioksanonu, czyli bardzo cienkiego i mocnego włókna syntetycznego, które w naturalny sposób rozpuszcza się w tkance i stymuluje produkcję kolagenu oraz syntezę kwasu hialuronowego.W efekcie zwiększa się jędrność i elastyczność skóry, jej napięcie i sprężystość. Głównym celem zastosowania nici PDO jest poprawa jakości skóry oraz zwiększenie jej jędrności. Nici możemy także stosować w obszarze szyi i dekoltu. Istnieje także możliwość wykorzystania nici PDO na opadające powieki czy podbródek. Nici liftingujące oraz nici stymulujące mogą być stosowane do poprawy wyglądu całego ciała, a nie tylko okolicy twarzy i szyi. Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując nici PDO na okolice ramion, biustu, ud i kolan.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Pierwsze efekty liftingujące widoczne są od razu po zabiegu, a pełen efekt możemy zauważyć po upływie 3-4 tygodni. Efekty liftingu utrzymują się nawet do 2 lat.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie wymaga specjalnego przygotowania i nie wyklucza pacjenta z życia codziennego.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przez 10 dni poprzedzających zabieg nie należy stosować leków, które zaburzają krzepnięcie krwi (np. aspiryna, polopiryna, acard, polocard).

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który szczegółowo omówi przebieg zabiegu oraz przeprowadzi wywiad z pacjentem. Lekarz znieczula obszar zabiegowy, a następnie wprowadza nici liftingujące.

ZALECENIA POZABIEGOWE

  • Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.

  • Mogą pojawić się obrzęki,zasinienie lub zaczerwienienie skóry.

  • Przez pierwsze 3 doby należy unikać spożywania alkoholu,opalania,nadmiernego wysiłku fizycznego,wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Ciąża i okres karmienia piersią

  • Choroba nowotworowa

  • Rany i infekcje skóry

  • Bliznowce

  • Choroby immunologiczne

  • Zaburzenia krzepnięcia krwi