Adres
Dr Winczakiewicz
Medycyna Estetyczna S.C.
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń
Kontakt
E-mail: biuro@drwinczakiewicz.pl
Tel: 56 660 09 07
Gsm: 784 105 560
ok.30 minut (zabieg)
twarz, szyja, ciało
Biostymulatory tkankowe to nowy trend w medycynie estetycznej, który ciszy się coraz większą popularnością. Utrata gęstości i sprężystości skóry powoduje, że nasza twarz wygląda na zmęczoną oraz starszą niż rzeczywisty wiek. Skutecznymi zabiegami, zmieniającymi jakość naszej skóry są zabiegi o działaniu biostymulującym. Są to zabiegi, które pobudzają skórę do odbudowy i regeneracji. Silnie odmładzają, odżywiają, zagęszczają skórę twarzy i ciała.
Biostymulacja jest najbardziej naturalną metodą odmładzania, a efekty widoczne są stopniowo i utrzymują się nawet do kilku lat.
Biostymulacja to zdolność organizmu do generowania odpowiedzi komórkowej, mówiąc prościej polega na pobudzeniu zdolności regeneracyjnych skóry. Poprzez działanie jakiegoś czynnika stymulującego (np. podanie biostymulatora tkankowego) dochodzi do stymulowania naturalnych procesów naprawczych skóry, czyli zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny -podstawowych składników budulcowych skóry, które w naturalny sposób będą utrzymywać elastyczność i sprężystość skóry.
W zabiegach medycyny estetycznej używane są różne czynniki stymulujące, które pobudzają skórę do pracy. Stosunkowo nowym i niezwykle skutecznym produktem na rynku medycyny estetycznej są biostymulatory tkankowe.
Biostymulatory tkankowe są bardzo zróżnicowane pod względem substancji aktywnych, mechanizmu działania oraz technik ich podawania. Wszystkie produkty mają jednak wspólną cechę-zdolność do stymulowania syntezy włókien kolagenowych. Efektem tego procesu jest naturalna poprawa gęstości i jędrności skóry.
Duża różnorodność substancji czynnych daje szerokie możliwości zastosowania i doboru produktu adekwatnie do problemu i okolicy wymagającej leczenia. W zależności od zastosowanego preparatu można poprawić gęstość i jędrność skóry oraz uzupełnić ubytki tkankowe.
Najczęściej stosowane biostymulatory to:
Efekty pojawiają się stopniowo, są naturalne i długotrwałe. Efekty widoczne są z każdym kolejnym dniem po iniekcji, natomiast pełny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach. Samodzielna regeneracja skóry zapewnia trwały i naturalny efekt.
W naszej codziennej pracy wykorzystujemy różnego rodzaju stymulatory tkankowe, dopasowując je do potrzeb skóry pacjenta i obszaru zabiegowego. Wśród najczęściej stosowanych stymulatorów należy wymienić:
Jedyny na świecie kwas poli D, L mlekowy do zastosowania na okolice oka, mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu. Silnie stymuluję skórę do produkcji kolagenu, przywracając młodzieńczy wygląd w sposób stopniowy i naturalny. Dzięki opatentowanej technologii wytwarzania wyeliminowano ryzyko powstawania grudek podskórnych tworzących się przy zastosowaniu tradycyjnego PLLA.
Jeden z najskuteczniejszych stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej. Produkt Lenisna został zaprojektowany jako działający w czasie stymulator tkankowy w którego skład wchodzi kwas polimlekowy i nieusieciowany kwas hialuronowy. Przeznaczony jest do leczenia wiotkości skóry i znacznych ubytków tkankowych. Produkt Lenisna szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu zmarszczek na szyi i wiotkości skóry twarzy. Dzięki połączeniu kwasu polimlekowego PDLL z kwasem hialuronowym HA otrzymujemy efekt, który widoczny jest od razu po zabiegu. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu, elastyny przez kwas polimlekowy.
To innowacyjny produkt do głębokiej odnowy i stymulacji skóry, którego bazą są naturalne polinukleotydy. Zabieg Nucleofill działa na 3 poziomach: działanie liftingujące poprzez stymulowanie procesów wytwarzania kolagenu i elastyny, działanie antyoksydacyjne, czyli usuwanie wolnych rodników przyspieszających starzenie się skóry oraz silne nawilżenie i nawodnienie skóry.
To wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia (CaHa) służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Wykorzystanie hydroksyapatytu wapnia w medycynie estetycznej jest innowacyjną metodą, która pozwala na uzupełnianie ubytków skórnych, spłycanie zmarszczek oraz wymodelowanie konturu twarzy. Jego podwójne działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry.
To aminokwasowa terapia zastępcza w postaci bio-rewitalizacji skóry najnowszej generacji. Głównymi składnikami Jalupro jest nieusieciowany, wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy i kompleks aminokwasów.
JALUPRO® zawiera tę najbardziej efektywną, fizjologiczną sekwencję aminokwasów (AA) – w formie prekursorowej – w której skład wchodzą: glicyna, l-prolina, l-lizyna oraz l-leucyna. Aktywny kompleks aminokwasów pobudza aktywność metaboliczną fibroblastów, co powoduje zwiększenie produkcji nowego kolagenu. Jalupro przywraca elastyczność skórze oraz zapobiega utracie jej jędrności, działa doskonale zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.
Przez 10 dni poprzedzających zabieg nie należy stosować leków, które zaburzają krzepnięcie krwi (np. aspiryna, polopiryna, acard, polocard).
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który szczegółowo omówi przebieg zabiegu, dobierze odpowiedni preparat oraz przeprowadzi wywiad z pacjentem.
Zalecenia pozabiegowe
Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.
Mogą pojawić się obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie skóry.
Przez pierwsze 3 doby należy unikać spożywania alkoholu, opalania się, nadmiernego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.
Dr Winczakiewicz
Medycyna Estetyczna S.C.
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń