BIOSTYMULATORY TKANKOWE

BIOSTYMULATORY TKANKOWE

Zabiegi, które pobudzają skórę do odbudowy i regeneracji

POBUDŹ SKÓRĘ
Z BIOSTYMULATORAMI

Biostymulatory tkankowe to nowy trend w medycynie estetycznej,który cieszy się coraz większą popularnością. Utrata gęstości i sprężystości skóry powoduje, że nasza twarz wygląda na zmęczoną oraz starszą niż rzeczywisty wiek. Skutecznymi zabiegami, zmieniającymi jakość naszej skóry są zabiegi o działaniu biostymulującym. Są to zabiegi, które pobudzają skórę do odbudowy i regeneracji. Silnie odmładzają, odżywiają, zagęszczają skórę twarzy i ciała. Biostymulacja jest naturalną metodą odmładzania,a efekty widoczne są stopniowo i utrzymują się nawet do kilku lat.

Biostymulatory tkankowe zabieg

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest biostymulacja?

Biostymulacja to zdolność organizmu do generowania odpowiedzi komórkowej, mówiąc prościej polega na pobudzeniu zdolności regeneracyjnych skóry. Poprzez działanie jakiegoś czynnika stymulującego (np. podanie biostymulatora tkankowego) dochodzi do stymulowania naturalnych procesów naprawczych skóry, czyli zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny -podstawowych składników budulcowych skóry, które w  naturalny sposób będą utrzymywać elastyczność i sprężystość skóry.

Co to jest i jak działa biostymulator tkankowy?

W zabiegach medycyny estetycznej używane są różne czynniki stymulujące, które pobudzają skórę do pracy. Stosunkowo nowym i niezwykle skutecznym produktem na rynku medycyny estetycznej są biostymulatory tkankowe.  Biostymulatory tkankowe są bardzo zróżnicowane pod względem substancji aktywnych, mechanizmu działania oraz technik ich podawania. Wszystkie produkty mają jednak wspólną cechę-zdolność do stymulowania syntezy włókien kolagenowych. Efektem tego procesu jest naturalna poprawa gęstości i jędrności skóry. Duża różnorodność substancji czynnych daje szerokie możliwości zastosowania i doboru produktu adekwatnie do problemu i okolicy wymagającej leczenia. W zależności od zastosowanego preparatu można poprawić gęstość i jędrność skóry oraz uzupełnić ubytki tkankowe.

Jakie są najczęściej stosowane biostymulatory?

 • hydroksyapatyt wapnia
 • kwas L-polimlekowy
 • kwas D, L-polimlekowy
 • kwas hialuronowy nieusieciowany
 • aminokwasy
 • polinukleotydy

Pracujemy na bezpiecznych i  certyfikowanych stymulatorach tkankowych: m.in  Sculptra, Lenisna, JuveLook, Radiesse, Jalupro, które dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry danego pacjenta.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Efekty pojawiają się stopniowo, są naturalne i długotrwałe. Efekty widoczne są z każdym kolejnym dniem po iniekcji, natomiast pełny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach. Samodzielna regeneracja skóry zapewnia trwały i naturalny efekt .

Jakie jest zastosowanie?

 • wiotka skóra
 • skóra z oznakami fotostarzenia
 • prewencja przeciwstarzeniowa
 • zmarszczki mimiczne

Jakie jest przygotowanie do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przez 10 dni poprzedzających zabieg nie należy stosować leków, które zaburzają krzepnięcie krwi (np. aspiryna, polopiryna, acard, polocard).

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.

 • Mogą pojawić się obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie skóry.

 • Przez pierwsze 3 doby należy unikać alkoholu, opalania się, nadmiernego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy różnego rodzaju stymulatory tkankowe,dopasowując je do potrzeb skóry pacjenta i obszaru zabiegowego.  

Preparaty zawierające kwas poli D,L mlekowy  do zastosowania na okolicę oka,mezoterapię twarzy,szyi i dekoltu,silnie stymulują skórę do produkcji kolagenu,przywracając młodzieńczy wygląd w sposób stopniowy i naturalny. Dzięki opatentowanej technologii wytwarzania zmniejsza się ryzyko powstawania grudek podskórnych tworzących się przy zastosowaniu tradycyjnego PLLA. Substancje w których skład wchodzi kwas polimlekowy i nieusieciowany kwas hialuronowy przeznaczone są do leczenia wiotkości skóry i znacznych ubytków tkankowych. Szczególnie dobrze sprawdzają się  w leczeniu zmarszczek na szyi i wiotkości skóry twarzy. Dzięki połączeniu kwasu polimlekowego PDLL z kwasem hialuronowym HA otrzymujemy efekt ,który widoczny jest od razu po zabiegu. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu,elastyny przez kwas polimlekowy.

Innowacyjne produkty do głębokiej odnowy i stymulacji skóry,bazują także na naturalnych polinukleotydach. Działają na 3 poziomach:działanie liftingujące poprzez stymulowanie procesów wytwarzania kolagenu i elastyny, działanie antyoksydacyjne,czyli usuwanie wolnych rodników przyspieszających starzenie się skóry  oraz silne nawilżenie i nawodnienie skóry.  

Istnieją także wypełniacze na bazie hydroksyapatytu wapnia (CaHa) służące do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Wykorzystanie hydroksyapatytu wapnia w medycynie estetycznej jest innowacyjną metodą, która pozwala na uzupełnianie ubytków skórnych, spłycanie zmarszczek oraz wymodelowanie konturu twarzy. Jego podwójne działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. 

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Aktywne stany zapalne skóry,

 • Aktywna opryszczka,

 • Choroba nowotworowa,

 • Niektóre choroby o podłożu autoimmunologicznym,

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych.