KWAS HIALURONOWY

KWAS HIALURONOWY

Najskuteczniejsze i najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na całym świecie

BĄDŹ PIĘKNA
Z KWASEM HIALURONOWYM

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego zwanego potocznie wypełniaczem to najskuteczniejsze i najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na całym świecie. Kwas hialuronowy stosowany jest w celu harmonizacji rysów twarzy, modelowania poszczególnych jej obszarów, stymulacji i odbudowy skóry. Szeroka gama preparatów różni się od siebie gęstością i stopniem usieciowania, dlatego przy doborze odpowiedniego wypełniacza niezwykle ważna jest doskonała znajomość produktu, anatomii, oceny twarzy pacjenta oraz precyzyjna technika iniekcji. Wszystkie te elementy składają się na widoczne rezultaty terapii i pozwalają osiągać spektakularne efekty. Holistyczna i bezpieczna medycyna estetyczna ma na celu wielokierunkowe działanie przeciwstarzeniowe. Stosowanie preparatów najwyższej jakości, dedykowanych do wypełniania konkretnej okolicy oka np. doliny łez, powiększania ust, czy stworzonych do przywracania objętości tkanek w dynamicznych obszarach twarzy, ma za zadanie stymulować i odmłodzić skórę z zachowaniem jej naturalnej mimiki. Należy zaznaczyć, że nasza mimika zależy od kilku czynników: genetyki, osobowości, odżywiania, pracy (inna gdy skupiamy się przy komputerze, inna gdy uśmiechamy się zawodowo przy pracy z klientem). Kwas hialuronowy zawarty w produktach do pielęgnacji jest bardzo potrzebny, by poprawić jakość naskórka (0,2mm), nie ma jednak większego wpływu na działanie przeciwstarzeniowe skóry właściwej, co oznacza, że nie wpływa w większym stopniu na centralny wygląd twarzy. Odpowiednio podany kwas hialuronowy powoduje efekt młodszej i wypoczętej skóry, poprawia jej elastyczność, nawilżenie i napięcie.

Kwas hialuronowy toruń

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ciele człowieka. Ze względu na ogromne właściwości wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać, aż 250- 1000 cząsteczek wody) jest odpowiedzialny za prawidłowe nawilżenie i utrzymanie jędrności skóry. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego produkowanego przez nasz organizm maleje, a efekty tego procesu widoczne są na naszej twarzy. W wieku ok 40 lat produkcja kwasu hialuronowego spada o połowę! Skóra staje się sucha, wiotczeje, a zmarszczki się uwydatniają. W medycynie estetycznej wyróżniamy dwa rodzaje kwasu hialuronowego : usieciowany i nieusieciowany. Mają one różne właściwości i zastosowania.

KWAS HIALURONOWY NIEUSIECIOWANY (HA) – ulega naturalnej, dość szybkiej degradacji w skórze właściwej. Wykorzystywany jest w produktach do mezoterapii igłowej. Ma działanie nawilżające i rewitalizujące. Dobrze zabezpiecza skórę przed pojawianiem się pierwszych oznak starzenia.

KWAS HIALURONOWY SIECIOWANY (HA) – metabolizuje się znacznie dłużej i jest w stanie pozostać w skórze na dłuższy czas. Usieciowanie to wynik chemicznego łączenia krzyżowego cząsteczek HA. Kwas hialuronowy usieciowany jest doskonałym materiałem do uzupełniania ubytków tkankowych oraz do modelowania twarzy.

Jakie zabiegi można wykonać przy użyciu kwasu hialuronowego?

Istnieją różne rodzaje kwasu hialuronowego oraz zróżnicowane metody terapeutyczne. W naszych gabinetach praca z kwasem hialuronowym opiera się na dwóch filarach: ODMŁADZANIU I MODELOWANIU TWARZY. Przez odmładzanie rozumiemy przywracanie nam naszych własnych rysów twarzy, które mieliśmy kilka lat wcześniej. Przez modelowanie rozumiemy korekcję symetrii, dyskretnych, niekorzystnych z punktu widzenia estetycznego elementów twarzy, poprawę ogólnej harmonii rysów w każdym wieku.

Przykłady zabiegów wykonywanych przy użyciu kwasu hialuronowego:

 • podkreślenie kości policzkowych,
 • modelowanie ust,
 • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych,
 • korekta kształtu nosa,
 • modelowanie linii żuchwy,
 • korekta kształtu brody,
 • wygładzenie doliny łez,
 • nadbudowa skroni,
 • odbudowa zapadniętych kości policzkowych,
 • odbudowa owalu twarzy tzw. ,,chomiki”,
 • silna odbudowa i regeneracja skóry.

Jak zachować naturalny wygląd?

Prawidłowo podane wypełniacze powodują podkreślanie naturalnego wyglądu i odmłodzenie twarzy. Nadrzędną zasadą naszych lekarzy jest umiar i dążenie do uzyskania efektu zadawalającego pacjenta, bez uzyskania efektu sztuczności. Lekarz na konsultacji będzie w stanie ocenić, jakie efekty można osiągnąć biorąc pod uwagę preferencje pacjenta przy zachowaniu subtelności i naturalnego wyglądu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy uznawany jest za najbezpieczniejszy preparat stosowany w celu regeneracji skóry i korekcji wyglądu. Ulega naturalnej degradacji przez organizm, przez co nie utrzymuje się trwale. Działanie wypełniaczy można odwrócić za pomocą hialuronidazy, a ich stosowanie nie wymaga badania alergii skóry. Zabiegi wykonują wysoko wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej o perfekcyjnej znajomości anatomicznych obszarów zabiegowych, stref tzw. ryzyka, o dużym doświadczeniu zabiegowym i merytorycznym, którzy prowadzą pacjenta przez cały okres terapeutyczny, zapewniając opiekę także w razie powikłań i reakcji niepożądanych. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem gwarantującym bezpieczeństwo jest stosowanie najwyższej jakości preparatów posiadających odpowiednie certyfikaty obowiązujące na terenie Unii Europejskiej CE lub/i amerykańskie certyfikaty FDA.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Pierwsze efekty pojawiają się bezpośrednio po zabiegu. Przez kilka dni może utrzymywać się opuchlizna, to wynik drobnego urazu tkanek. Po jej ustąpieniu wyraźnie widać początkowy rezultat. Spodziewać się możemy efektu objętościowego w okresie pierwszych miesięcy i stymulującego przez kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat. Wynika to z cech długotrwałego pobudzenia tkanek skóry do regeneracji. 80% efektu uzyskujemy po upływie 2-3 tygodni, a 100% po 2-3 miesiącach. Kwas hialuronowy utrzymuje się od 9 do 18 miesięcy. Zależy to od podanego preparatu oraz miejsca jego podania. Ogromny wpływ na długość działania kwasu hialuronowego mają cechy indywidualne organizmu ( jak szybko metabolizuje on preparat) oraz od trybu życia, wieku itd. Działanie tego typu iniekcji można wzmocnić specjalnymi produktami suplementowanymi doustnie, szczególnie w pierwszych miesiącach po podaniu.

Jak postępować po zabiegu z kwasem hialuronowym?

Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. Mogą pojawić się obrzęki, zasinienie lub zaczerwienienie skóry. Przez pierwsze 3 doby należy unikać: spożywania alkoholu, opalania się , nadmiernego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie i na basenie oraz bardzo gorących kąpieli.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i okres karmienia piersią,

 • Niektóre choroby o podłożu autoimmunologicznym,

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych,

 • Aktywne stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).