OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Biostymulacja komórek skóry do odnowy i regeneracji

STYMULACJA SKÓRY
Z OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Terapia osoczem bogatopłytkowym (tzw.,,wampirzy lifting”) to zabieg znany na całym świecie, który dzięki swojej skuteczności szybko zyskał popularność wśród gwiazd. Głównym zadaniem osocza bogatopłytkowego jest biostymulacja komórek skóry do odnowy i regeneracji. Zabieg polecany jest pacjentom, którzy szczególną uwagę przykładają do naturalnych rozwiązań w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe nie powoduje alergii, jest więc dobrym rozwiązaniem również dla osób, których skóra źle reaguje na preparaty kosmetyczne.

Osocze bogatopłytkowe Toruń

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to inaczej PRP-Platelet Rich Plasma, jest to preparat pozyskiwany z autologicznej ( własnej) krwi pacjenta, który zawiera wysoko skoncentrowane płytki krwi. Jest to jedna z najbardziej skutecznych obecnie form terapii oznak starzenia się skóry, walki z wypadającymi włosami, a także urazów i zaburzeń ortopedycznych. Mechanizm działania PRP polega na stymulacji komórek organizmu do szybszej regeneracji, wymiany i usprawnienia ich pracy. Skoncentrowane płytki krwi znajdujące się w osoczu bogatopłytkowym wywołują naturalne, fizjologiczne reakcje, które sprawiają, że tkanki goją się i regenerują w szybszym tempie. Właśnie takie właściwości osocza bogatopłytkowego pozwalają na jego skuteczne zastosowanie w szerokim spektrum dziedzin.

Jak działa osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej?

Zabiegi z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego to nowoczesna, ale bardzo dobrze już znana metoda stymulacji i regeneracji skóry. W medycynie estetycznej zabieg potocznie nazywany jest wampirzym liftingiem. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego opiera się na metodzie mezoterapii igłowej i słusznie zyskuje coraz więcej zwolenników. Osocze bogatopłytkowe to koncentrat z naszej własnej krwi, który zawiera cenne komórki i czynniki wzrostu. Pobudzają one skórę do regeneracji, dzięki czemu zyskuje ona młodzieńczą witalność. Staje się wyraźnie gładsza, bardziej elastyczna i jędrna. Wampirzy lifting to naturalna i skuteczna biorewitalizacja skóry. Komórki macierzyste zawarte w osoczu mają zdolność odbudowy i naprawy tkanek co umożliwia głębokie i trwałe działanie anti-aging.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to w pełni bezpieczny zabieg. Pozyskiwane z naszej własnej krwi osocze jest naturalne i biokompatybilne z naszym ciałem. Zabieg nie wywołuje odczynów oraz alergii ponieważ nie zawiera żadnych substancji sztucznych. Niweluje to ryzyko powstawania działań ubocznych.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Technologia oparta na PRP daje powolne, ale długotrwałe efekty. Aby osiągnąć efekty zabieg powinien być wykonywany w seriach(np. 4 zabiegi co 3 tyg.). Samodzielna regeneracja skóry zapewnia trwały i naturalny efekt .

Czy osocze bogatopłytkowe można stosować na nadmierne wypadanie włosów?

Osocze bogatopłytkowe jest bardzo często stosowane na skórę głowy w terapii nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Seria zabiegów wzmacnia włosy i stymuluje nowe do wzrostu. Zabieg dedykowany jest dla osób z nadmiernym wypadaniem włosów oraz dla osób których włosy przerzedziły się wskutek choroby, intensywnego leczenia czy stresu. Terapia osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy wymaga czasu i systematyczności, ale pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty. Ważna jest odpowiednia klasyfikacja pacjenta, ponieważ zabieg nie może być wykonywany w niektórych typach łysienia.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przez 10 dni poprzedzających zabieg należy pić dużo wody i nie należy stosować leków, które zaburzają krzepnięcie krwi (np. aspiryna, polopiryna, acard, polocard).

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.

 • Mogą pojawić się obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie skóry.

 • Przez pierwsze 3 doby należy unikać spożywania alkoholu, opalania się ,nadmiernego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

EFEKTY

 • rewitalizacja i nawilżenie skóry

 • skóra z oznakami fotostarzenia

 • poprawa jędrności skóry

 • przyspieszenie procesu gojenia skóry

 • prewencja przeciwstarzeniowa

 • zmarszczki mimiczne

 • zmniejszenie wypadania włosów

 • praca z blizną

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i okres karmienia piersią,

 • Aktywne stany zapalne skóry,

 • Aktywna opryszczka,

 • Choroba nowotworowa,

 • Choroby krwi,

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych.