MEZOTERAPIA IGŁOWA

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Nawilżanie i odżywianie komórek skóry

DOBRA KONDYCJA SKÓRY
DZIĘKI MEZOTERAPII

Mezoterapia igłowa to sprawdzona i uniwersalna metoda poprawiająca wygląd naszej skóry. Jest doskonałym zabiegiem prewencyjnym, który pozwala na utrzymanie skóry w dobrej formie. Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku i świetnie sprawdzi się u młodszych pacjentów jako pierwszy zabieg poprawiający kondycję skóry.To jeden z najbardziej popularnych zabiegów,który może być wykonywany na niemalże każdym obszarze ciała, łącznie ze skórą głowy czy delikatną okolicą oczu.

Mezoterapia igłowa Toruń

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest metodą od lat wykorzystywaną w medycynie. Zaczęto ją również stosować w medycynie estetycznej, gdyż znacząco poprawia jakość skóry. Zabieg polega na podskórnych iniekcjach, które mają na celu dostarczenie substancji aktywnych do skóry właściwej. W mezoterapii igłowej działają zarówno substancje, które wstrzykujemy, jak i wielokrotne nakłucia stymulujące skórę. Technika zabiegu polega na drobnych i gęstych nakłuciach skóry, aż do jej głębokich warstw. Rodzaj zastosowanego preparatu w mezoterapii igłowej dobierany jest indywidualnie i zależy od potrzeb skóry pacjenta oraz miejsca jego podania. Zdecydowanie najlepsze efekty przynosi seria kilku zabiegów (4-6), wykonywanych co 3-4 tygodnie.  Mezoterapia igłowa twarzy to bardzo dobry zabieg prewencyjny,który zapobiega starzeniu się skóry oraz spłyca już istniejące drobne zmarszczki. Poprawia również mikrokrążenie i elastyczność skóry.

Jakie są rodzaje mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej można wykonać na każdej części ciała. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów warto wymienić: mezoterapię igłową twarzy, mezoterapię igłowa pod oczy, mezoterapię igłową skóry głowy oraz mezoterapię igłową grzbietu dłoni.  Aby zabieg mezoterapii igłowej dał satysfakcjonujące efekty,należy dobrać produkt i składniki do potrzeb skóry pacjenta. Na rynku medycznym istnieje bardzo dużo produktów zatwierdzonych przez FDA, które cechują się wysokim profilem bezpieczeństwa. Dla uzyskania najlepszych efektów wybór odpowiedniego preparatu należy zostawić specjaliście. Mezoterapia igłowa twarzy, szyi i dekoltu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Skóra staje się lepiej dotleniona, nawilżona i zrewitalizowana. Nabiera blasku i daje efekt odmłodzenia. Sekret świetnego efektu mezoterapii tkwi w odpowiedniej ilości zabiegów, które wykonywane są regularnie. Mezoterapia igłowa na okolicę oka intensywnie nawilża delikatną skórę wokół oczu. Spłyca istniejące zmarszczki mimiczne,wzmacnia naczynia krwionośne, redukuje przebarwienia i sińce pod oczami. Zmniejsza widoczne oznaki zmęczenia. Mezoterapia igłowa skóry głowy jest idealnym zabiegiem dla osób, których problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Zazwyczaj skupiamy się na pielęgnacji samych włosów,zapominając o skórze głowy,a to od jej kondycji zależy wygląd całych włosów. Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów odżywczych na skórę głowy. Odżywia macierz włosów stymulując je do wzrostu,poprawia mikrokrążenie skóry głowy,hamuje wypadanie włosów,nawilża i odżywia skórę.  Mezoterapia igłowa ciała jest dobrym sprzymierzeńcem w walce z utratą jędrności skóry oraz powszechnym cellulitem. W mezoterapii igłowej ciała stosowane są specjalne preparaty napinające i wygładzające skórę. Zabieg najczęściej wykonuje się na obszarze ud,pośladków i brzucha. Terapia łączona jest często z zabiegiem endermologii.

Czym różni się mezoterapia igłowa od mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu substancji aktywnych śródskórnie, za pomocą iniekcji. Mezoterapia bezigłowa jest bezinwazyjną metodą wprowadzania w głąb skóry substancji aktywnych z wykorzystaniem impulsów elektrycznych.

Jakie jest zastosowanie mezoterapii?

 • rewitalizacja i nawilżenie skóry
 • skóra z oznakami fotostarzenia
 • poprawa jędrności skóry
 • przyspieszenie procesu gojenia skóry
 • prewencja przeciwstarzeniowa
 • zmarszczki mimiczne
 • zmniejszenie wypadania włosów
 • wygładzenie cellulitu

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przez 10 dni poprzedzających zabieg należy pić dużo wody i nie należy stosować leków,które zaburzają krzepnięcie krwi (np. aspiryna, polopiryna, acard, polocard).

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Przed zabiegiem przeprowadzona zostanie konsultacja i wywiad z pacjentem. Dla zwiększenia komfortu pacjenta przed wykonaniem zabiegu zostaje nałożony krem znieczulający.

ZALECENIA POZABIEGOWE

 • Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.

 • Mogą pojawić się obrzęk,zasinienie lub zaczerwienienie skóry.

 • Przez pierwsze 3 doby należy unikać spożywania alkoholu,opalania się ,nadmiernego wysiłku fizycznego,wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Aktywne stany zapalne skóry

 • Aktywna opryszczka

 • Choroba nowotworowa

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych