TRYCHOLOGIA

TRYCHOLOGIA

Analiza i badania skóry głowy oraz włosów

PIĘKNE WŁOSY
DZIĘKI TRYCHOLOGII

Trychologia jest stosunkowo nową nauką, która zajmuje się analizą i badaniem skóry głowy oraz włosów. Pomaga ustalić przyczyny nadmiernego wypadania włosów, typy łysienia, a także zajmuje się innymi schorzeniami skóry głowy jak np. łupież, łuszczyca itp. Wyróżnić możemy trychologię medyczną i kosmetyczną. Trychologia medyczna zajmuje się kompleksowym rozpoznaniem jednostek chorobowych przebiegających z łysieniem oraz terapią uwzględniającą środki farmakologiczne. Trychologia kosmetyczna ma na celu poprawę stanu skóry głowy oraz kondycję włosów przy pomocy zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków. Wywiad z pacjentem oraz trichoskopia skóry głowy to podstawowe narzędzia, które umożliwiają postawienie diagnozy i rozpoczęcie terapii. Terapię trychologiczną opieramy na trzech filarach, łącząc leczenie farmakologiczne (indywidualnie dobrane przez lekarza) z metodami dermatologii estetycznej: mezoterapią, osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi oraz odpowiednimi kosmetykami pielęgnacyjnymi.

Trychologia Toruń

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Na czym polega badanie trichoskopowe?

Badanie trichoskopowe to bezinwazyjna metoda obrazowania skóry głowy i włosów. Badanie przeprowadzone jest przy pomocy videodermatoskopii i polega na przyłożeniu do skóry głowy specjalnej głowicy wyposażonej w kamerę. Wielokrotnie powiększony obraz trafia na ekran monitora, dzięki czemu można dokonać dokładnej analizy włosów i skóry głowy. W trakcie badania trichoskopowego oceniana jest skóra głowy w poszczególnych okolicach (przede wszystkim ilość i stan mieszków włosowych, ogniska chorobowe) oraz łodygi włosów. Dodatkowe oprogramowanie pozwala na oszacowanie ilości włosów w poszczególnych fazach (wzrostu, spoczynku, obumierania włosa). Badanie pozwala często uniknąć diagnostyki inwazyjnej . Wykonane fotografie są zapisywane i wysyłane do labolatorium Tricholab w Warszawie, gdzie podlegają dodatkowej analizie.

Czy do badania trzeba się przygotować?

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie należy wykonywać badania świeżo po wizycie u fryzjera. Zalecamy, aby nie myć głowy przez 24 godziny przed badaniem trichoskopowym. Włosy po badaniu mogą być wilgotne.

Jakie zabiegi można wykonać na nadmierne wypadanie włosów?

Leczenie wypadania włosów poprzedzone musi być diagnostyką, w której szczególnie ważne jest dokładne zebranie wywiadu co do początków choroby, chorób towarzyszących oraz oznak łysienia wśród rodziny. Diagnostyka poszerzona jest o badanie trichoskopowe skóry głowy. Jeżeli nie występują przeciwwskazania wykonujemy zabiegi z zakresu mezoterapii igłowej skóry głowy, stymulujące wzrost włosów. Najczęściej wykonywane zabiegi:

DR Cyj – Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Innowacyjność produktu to nie tylko sam jego skład (7 rewolucyjnych peptydów i kwas hialuronowy), ale również unikatowa technologia przedłużonego uwalniania substancji aktywnych

Sustained Release Technology, która zapewnia długotrwałe uwalnianie się i penetrację substancji aktywnych. Terapia przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Peptydowa terapia włosów wymaga 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe – Osocze bogatopłytkowe jest bardzo często stosowane na skórę głowy w terapii nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Seria zabiegów wzmacnia włosy i stymuluje nowe do wzrostu. Zabieg dedykowany jest dla osób z nadmiernym wypadaniem włosów oraz dla osób których włosy przerzedziły się wskutek choroby, intensywnego leczenia czy stresu.

Lampa LED – Fototerapia lampą LED jest coraz częściej stosowana w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii. Emitowane światło oddziałuje na błony komórkowe oraz komórkowe centra energetyczne- mitochondrium, czyli dodaje komórce energii. Dzięki temu zwiększa się wydolność komórek i ich zdolność regeneracji.Obecnie światłoterapię lampą LED stosuje się w leczeniu wielu schorzeń skóry, również w walce z problemami skóry głowy: odpowiednia terapia leczy nadmierne wypadanie włosów, łupież oraz stany zapalne.

Trychologiczne kosmetyki do pielęgnacji domowej

Profesjonalne, naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów to bardzo ważny element kuracji trychologicznej. Preparaty TRICOART® powstały w laboratorium badawczym, w oparciu o najnowocześniejsze badania naukowotechniczne w dziedzinie trychologii. Charakteryzują się bardzo specyficznym, ukierunkowanym na problem działaniem, sprawdzoną recepturą i specjalnym składem dodatków aktywizujących.

PODSTAWOWE INFORMACJE

 • Przygotowanie do zabiegu

  Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

 • Przebieg zabiegu

  Przed zabiegiem przeprowadzony jest wywiad trychologiczny.

 • Zalecenia pozabiegowe

  Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.
  Od razu po badaniu włosy mogą być wilgotne.