LIPOSUKCJA

LIPOSUKCJA

Modelowanie ciała nowoczesną metodą liposukcji

SMUKŁA SYLWETKA
DZIĘKI LIPOSUKCJI

Technikę nowoczesnej liposukcji wprowadzili dwaj amerykańscy chirurdzy pracujący w Rzymie, Arpad i Gorgio Fisher publikując pierwsze zachęcające rezultaty w 1976 roku. Początkowo opierała się na mechanicznym rozdrobnieniu tkanki tłuszczowej, a następnie odessaniu jej przy pomocy aparatu ssącego. W kolejnych latach postęp dotyczył sposobu rozdrobnienia tłuszczu w sposób jak najmniej uszkadzający struktury mu towarzyszące (a więc naczynia, nerwy, przegrody łącznotkankowe). Różnorodne techniki liposukcji (wodna – aqua jet, ultradźwiękowa, laserowa, NIL, itp.) wykorzystują różne sposoby realizacji tego celu.

Liposukcja Toruń - zabieg

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Na czym polega zabieg?

Liposukcja to zabieg, który polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała, w szczególności z miejsc z których ciężko jej się pozbyć dietą i ćwiczeniami. Celem zabiegu liposukcji nie jest utrata wagi, a modelowanie ciała. Procedura zabiegowa przebiega w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje kilka drobnych nacięć skóry i pobiera tłuszcz dzięki specjalnej aparaturze. Dodatkowymi efektami liposukcji jest zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry. Wykorzystujemy urządzenia najnowszej generacji pozwalające wykonać zabieg liposukcji techniką klasyczną, laserową lub laserową ze wspomaganiem mechanicznym. Zastosowanie lasera z falą o długości 1460 nm pozwala na bezpieczne rozdrabnianie tłuszczu bez urazu termicznego (tłuszcz można wykorzystać do jednoczesnego przeszczepu), a także dodatkowo obkurcza nadmiernie rozciągniętą skórę w miejscach operowanych. Zabieg liposukcji nie wymaga długiego i uciążliwego okresu rekonwalescencji. Pacjent stosunkowo szybko może powrócić do codziennych czynności stosując się do zaleceń lekarza i nosząc ubranko uciskające.

Dla kogo jest zabieg liposukcji?

Zabieg liposukcji polecany jest wszystkim osobom, które nie są zadowolone z wyglądu swojego ciała, w szczególności dla osób, które pomimo uprawiania aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia, nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała.

Na jakie partie ciała można wykonać liposukcję?

Najczęściej wykonywana jest liposukcja brzucha oraz zabiegi w obrębie talii, ramion, pośladków, ud, sutków (szczególnie u mężczyzn z ginekomastią) i podbródka. Najnowsze techniki połączone z jednoczesnym przeszczepem odessanego tłuszczu pozwalają nie tylko wyszczuplić operowaną okolicę, ale umożliwiają w pewnym stopniu kształtowanie sylwetki (lipotransfer). W przypadkach zaawansowanej otyłości liposukcję kojarzymy z jednoczesną abdominoplastyką (chirurgiczną plastyką brzucha i redukcją powłok jamy brzusznej),a ginekomastię gruczołowo-tłuszczową łączymy z chirurgicznym usunięciem gruczołu.

Kiedy pojawiają się efekty i jak długo się utrzymują?

Przyjmuje się,że pełne efekty liposukcji osiągamy po upływie 8 miesięcy. Efekt zabiegu liposukcji w dużej mierze zależy od postępowania po zabiegu. W okresie rekonwalescencji przez okres 4-6 tygodni zalecane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Dodatkowo w okresie po zabiegowym należy stosować zabiegi powodujące dodatkową stymulację skóry- endermologię.

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem zostanie przeprowadzony wywiad lekarski. Należy wykonać badania laboratoryjne: grupa krwi, morfologia krwi, APPT, antygen Hbs, przeciwciała antyHcV, jonogram, poziom glukozy, ogólne badanie moczu oraz EKG Prowadzenie aktywnego trybu życia, regularne ćwiczenia. Rozpoczęcie kuracji odpowiednimi lekami. Zaprzestanie zażywania leków, które mogą zwiększyć krwawienie: aspiryny, ibuprofenu, diklofenaku oraz innych leków NLZP (niesteroidowe leki przeciwzapalne),kwasów OMEGA-3, wit. E Zaprzestanie spożywania alkoholu na co najmniej dwa dni przed zabiegiem (BEZWZGLĘDNIE) Wszystkie zalecenia zostaną indywidualnie omówione z pacjentem przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Pacjent zgłasza się do placówki w dniu zabiegu,a opuszcza klinikę w dniu następnym. W przypadku małych zabiegów w znieczuleniu miejscowym istnieje możliwość powrotu do domu tego samego dnia. Rodzaj znieczulenia zależy od konkretnej sytuacji. Może to być znieczulenie miejscowe, sedacja dożylna lub znieczulenie ogólne (tzw. narkoza). Lekarz decyduje o wyborze odpowiedniej metody.

Zalecenia pozabiegowe

Podczas dochodzenia do siebie po zabiegu liposukcji, niezbędne jest noszenie opatrunków elastycznych lub gorsetu oraz okresowa opieka lekarza prowadzącego do czasu zakończenia całej procedury liposukcji. W poszczególnych przypadkach może być konieczne założenie tzw. sączków, aby kontrolować stan ewentualnych krwawień lub innych płynów ustrojowych. Czas potrzebny do osiągnięcia pełnej kondycji zdrowotnej (ustąpienie bólu)jest indywidualny.Zazwyczaj jest to okres od kilku dni do 2 tygodni, natomiast efekt końcowy zabiegu liposukcji można ocenić po 8 miesiącach. Przez 3 miesiące od zabiegu należy unikać słońca i solarium, gdyż siniaki mogą przybrać postać brunatnych przebarwień. Dla zwiększenia efektu po zabiegu zaleca się serię zabiegów Endermologie Alliance. Po zabiegu zostaną podane szczegółowe informacje jak postępować do czasu zakończenia opieki lekarskiej.

EFEKTY

 • Wymodelowanie ciała

 • Redukcja tkanki tłuszczowej

 • Ujędrnienie skóry

 • Wyszczuplenie

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Aktywne stany zapalne skóry

 • Zaawansowana cukrzyca

 • Złe wyniki badań

 • Choroba nowotworowa

 • Choroby nerek i wątroby

 • Padaczka