KOMPRESJOTERAPIA

KOMPRESJOTERAPIA

Metoda leczenia polegająca na zastosowaniu stopniowego ucisku

BĄDŹ PIĘKNA
Z KOMPRESJOTERAPIĄ

Kompresjoterapia to metoda leczenia polegająca na zastosowaniu stopniowego ucisku, co osiągamy poprzez specjalistyczne wyroby uciskowe (m.in. podkolanówki, pończochy, rajstopy). Prawidłowo dobrana podkolanówka uciskowa działa jak pompa, która usprawnia odpływ żylny i chłonny w kończynach dolnych. Jest doskonałą metodą profilaktyki oraz leczenia przewlekłej niewydolności żylnej, zakrzepicy i obrzęków limfatycznych. Stanowi także uzupełnienie innych metod leczenia niewydolności żylnej (np. chirurgicznej ).

Stosowanie wyrobów kompresyjnych profilaktycznie szczególnie polecane jest dla osób pracujących stale w pozycji stojącej i siedzącej lub odbywających długie
podróże. Konieczne u osób z objawami niewydolności żylnej ( pajączki i obrzęki) oraz chorobami żył powierzchownych i głębokich, a także przy leczeniu owrzodzeń. Zajmujemy się profesjonalnym pomiarem kończyn dolnych oraz doborem odpowiednich wyrobów kompresyjnych. Jedynie optymalnie dobrane produkty przywracają prawidłowy powrót krwi do serca oraz chronią przed zakrzepami.

Kompresjoterapia Toruń

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym jest kompresjoterpia?

Terapia kompresyjna, terapia uciskowa to szereg działań mających na celu wywołanie pośredniego kontrolowanego ucisku na naczynia krwionośne żylne
celem przywrócenia ich właściwości fizjologicznych. Kompresjoterapia jest podstawową metodą stosowaną w profilaktyce i leczeniu chorób żył. Zgodnie z obowiązującymi standardami, profilaktyka i leczenie chorób żył o różnym stopniu zaawansowania, w tym owrzodzeń żylnych i obrzęków limfatycznych, powinny mieć charakter wielokierunkowy i łączyć różne formy terapii. Redukuje obrzęk, ale też zapobiega jego ponownemu gromadzeniu się, co pomaga również zmniejszyć ryzyko infekcji i innych powikłań obrzęków. Kompresjoterapia to najbardziej efektywny sposób terapii obrzęków spowodowanych przez niewydolność limfatyczną i choroby żylne. Wybranie właściwego rozmiaru pończochy czy rajstop należy zostawić osobom odpowiednio przeszkolonym i doświadczonym. Trzeba pamiętać, że złe dopasowanie pończoch, podkolanówek czy rajstop uciskowych może przynieść odwrotny skutek!

WSKAZANIA

 • Profilaktyka przeciwzakrzepowa

 • Puchnięcie nóg podczas ciąży

 • ,Ciężkie” i zmęczone nogi

 • Skłonność do obrzęków

 • Obrzęki pourazowe

 • Zaawansowana choroba żylakowa

 • Żylaki u kobiet ciężarnych

 • Przewlekła niewydolność żylna

 • Zespół pozakrzepowy

 • Zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych

 • Zapewnienie dobrego rezultatu skleroterapii

 • Podróże trwające powyżej 3 godzin (zapobieganie zatorowości)

ADRES

Dr Winczakiewicz
Medycyna Estetyczna S.C. 
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

KONTAKT

Tel: 56 660 09 07
Kom: 784 105 560
biuro@drwinczakiewicz.pl
Umów wizytę

INFO

Nasza oferta
Polityka prywatności
Regulamin RODO
Znajdź nas na mapie

ZNAJDŹ NAS

Facebook
Instagram
YouTube
Google

DR Winczakiewicz - Toruń - logo