Holistyczna medycyna estetyczna

Holistyczna medycyna estetyczna

W naszej codziennej pracy wyróżniamy 2 filary medycyny estetycznej

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
holistyczna medycyna estetyczna twarz przed i po
1

BOTOX-WYGŁADZENIE ZMARSZCZEK

2

PLASTYKA POWIEK

3

NADBUDOWA SKRONI

4

PLASTYKA  USZU

5

WYGŁADZENIE DOLINY ŁEZ

6

ODBUDOWA ZAPADNIĘTYCH KOŚCI POLICZKOWYCH

7

ODBUDOWA OWALU TWARZY

8

MODELOWANIE LINI ŻUCHWY

9

BOTOX – WYGLADZANIE ZMARSZCZEK

10

FOXY EYES

11

KOREKTA KSZTAŁTU NOSA

12

PODKREŚLENIE KOŚCI POLICZKOWYCH

13

WYPEŁNIENIE BRUZD NOSOWO – WARGOWYCH

14

MODELOWANIE KSZTAŁTU BRODY

15

MODELOWANIE UST

W naszej codziennej pracy wyróżniamy 2 filary medycyny estetycznej: modelowanie (podkreśl swoje piękno harmonizując rysy twarzy) oraz odmładzanie (optycznie cofnij czas regenerując swoją skórę).

  Medycyna estetyczna nie zawsze kojarzy się dobrze. Myślimy o zabiegach poprawiających urodę, które prowadzą do nienaturalnego, wręcz karykaturalnego wyglądu. Czas medycynę estetyczną odczarować, bo nie na tym ona polega…

Czym jest profesjonalna medycyna estetyczna?

Przede wszystkim zajmuje się leczeniem skóry! Hamuje nieuniknione procesy starzenia się, potrafi uzupełniać ubytki tkanki tłuszczowej, a za główny cel bierze regenerację i odbudowę skóry. Medycyna estetyczna pozwala także harmonizować rysy twarzy, czyli w delikatny sposób wyrównywać istniejące dysproporcje. Dzięki wiedzy i nowoczesnym technikom zabiegowym, medycyna estetyczna w bezpieczny i nieinwazyjny sposób może dokonać subtelnych zmian, które dodają urody.

Modelowanie twarzy – harmonizacja rysów twarzy!

Uroda to proporcje

Wzorzec idealnego piękna pomimo różnić kulturowych opiera się na zachowaniu symetrii i proporcji, dlatego regularne rysy twarzy mają istotny wpływ na ocenę atrakcyjności człowieka. Już w starożytności filozofowie zastanawiali się, co stanowi o naszym fizycznym pięknie. Doszli do wniosku, że to właśnie odpowiednie proporcje decydują o tym,  co jest estetyczne i atrakcyjne dla naszych oczu. Współczesna medycyna estetyczna pozwala harmonizować rysy twarzy. Często niewielki zabieg wyrównujący proporcje, paradoksalnie niewidoczny dla oczu, przynosi spektakularne efekty i odświeża nasz wygląd.

Niestety coraz częściej promuje się takie zmiany w wyglądzie, które doprowadzają do przerysowania i nadają twarzy karykaturalne cechy. Umiar i odpowiednia technika podania preparatów to bardzo ważne elementy w pracy lekarza. Odpowiedzialność, wiedza i synergia w medycynie estetycznej pozwalają osiągać spektakularne efekty przy zachowaniu naturalnego wyglądu.

Większość zabiegów modelujących wykonuje się przy pomocy kwasu hialuronowego. Szeroka gama najwyższej jakości produktów pozwala na odpowiednie dopasowanie preparatu do danego obszaru zabiegowego. Bardzo delikatna zmiana kształtu bródki, podkreślenie żuchwy, zarysowanie policzków, czy wypełnienie ust to najczęściej wykonywane zabiegi modelujące w naszej Klinice.

Regeneracja skóry, czyli odmładzanie!

Starzenie się skóry to proces nieunikniony, genetycznie i biologicznie zaprogramowany. Rozpoczyna się utratą kwasu hialuronowego w tkance już od 25 roku życia. Kwas hialuronowy jest podstawą tkanki łącznej, a tkanka łączna to podstawa wszystkich tkanek w naszym organizmie: serca, mięśni oraz skóry. Wraz z upływem czasu dochodzi do zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego, w wyniku czego tkanka traci swoje uwodnienie i zmniejsza się jej metabolizm – jednym słowem rozpoczyna się proces starzenia. Z czasem skóra traci swoją jędrność i sprężystość, ponieważ poza zmniejszającą się ilością kwasu hialuronowego, zaczyna się również degradacja włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają za sprężystość naszej skóry. Zaczyna się również kumulować większa ilość wolnych rodników, skóra staje się poszarzała, a przebarwienia robią się coraz bardziej widoczne.

Odwrócony trójkąt młodości

W przypadku twarzy figurą geometryczną symbolizującą piękno jest trójkąt podstawą zwrócony ku górze. Owal młodej twarzy przypomina literę V, istotne są wyraźnie zarysowane kości policzkowe i węższa żuchwa. Z biegiem lat tkanka tłuszczowa na naszej twarzy samoistnie zanika. Jest to zupełnie naturalny proces, którego rezultatem jest utrata objętości i zmiana owalu twarzy. Skóra zaczyna więc opadać, policzki osuwają się coraz bardziej w dół i stają się płaskie, pojawiają się dolina łez, bruzdy nosowo-wargowe i tzw. chomiki, a podbródek staje się mniej wyrazisty.

Proporcje zachowane w młodości odwracają się. Teraz twarz wpisuje się w trójkąt z szeroką podstawą i wierzchołkiem na górze lub staje się bardziej kwadratowa. Proces starzenia się twarzy nie dotyczy jedynie skóry i dotyka również inne obszary, np. poprzez zmniejszenie ilości poduszeczek tłuszczowych oraz zmian zachodzących w kościach. Wszystkie widoczne na twarzy zmiany związane z procesem starzenia się można spowolnić i odbudować, dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Najczęściej wybierane zabiegi anti-aging w naszej klinice to zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej i stymulatorów
tkankowych. Wyznacznikiem kwalifikowania pacjentów do zabiegów medycyny estetycznej nie jest wiek, a stan skóry pacjenta. Jeśli problem zostanie zatrzymany w odpowiednim momencie to efekty będą znakomite, bo pamiętajmy, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć.