40 Lat minęło jak jeden dzień

40 Lat minęło jak jeden dzień

Czego potrzebuje moja skóra?

zabiegi medyczne po 40 roku życia

Procesy starzenia się skóry po 40 roku życia znacznie przyspieszają. 40 lat-ka/ek to osoba wciąż młoda, ale już doświadczona. Wie czego chce od życia, a jeszcze dużo przed nią. Wygląd skóry w tym wieku to suma poprzednich lat, stylu życia i codziennej pielęgnacji skóry. Utrata jędrności skóry to problem prawie każdej/każdego 40 latki/a. Włókna kolagenowe stają się kruche, znacznie ubywa lipidów i ceramidów. Skóra traci jędrność i sprężystość, staje się cieńsza i bardziej sucha. To co możemy zrobić dla swojej skóry twarzy to zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej, które często polegają na stymulacji komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny.

Oprócz zmarszczek mimicznych, które pojawiły się już po 30-stce, zaczynają zarysowywać się głębokie zmarszczki. Słabną procesy regeneracyjne skóry, następują zmiany hormonalne u kobiet – spadek hormonów żeńskich estrogenu i progesteronu (utrata jędrności i przesuszenie skóry). Bardzo często uwidaczniają się bruzdy nosowo-wargowe, tracimy wyraźny owal twarzy, a przebarwienia stają się coraz bardziej widoczne. Problematyczna staje się także skóra wokół oczu.

Jakie zabiegi odmładzające będą dla mnie skuteczne?

Na rynku kosmetycznym i medycznym można znaleźć liczne zabiegi kosmetyczne, szereg zabiegów odmładzających i polecane zabiegi medycyny estetycznej. Łatwo się w tym pogubić, szczególnie w dobie brutalnego marketingu. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest zawsze konsultacja z profesjonalistą, który zaproponuje terapię dopasowaną do wyglądu skóry twarzy. Inne zabiegi stosuje się na zmęczoną skórę twarzy, inne jeśli na celu mamy zwiększenie napięcia skóry lub jeśli chcemy zniwelować oznaki starzenia. Dobór odpowiedniego zabiegu jest kluczem do sukcesu, dlatego nie decydujmy sami.

Chcę poprawić kondycję skóry. Jakie są najczęściej polecane zabiegi?

Problematyczna okolica oka

Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, brak jej tkanki tłuszczowej, co sprawia, że nie potrafi dobrze bronić się przed zewnętrznymi czynnikami środowiska takimi jak słońce, wiatr czy zmienna temperatura. Znajdujące się wokół oka mięśnie cały czas pracują, gdy np. śmiejemy się, mrużymy oczy, a to sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych – tzw. ,,kurzych łapek”. Wraz z wiekiem skóra ma też tendencje do wiotczenia i opadania. Kolejnym problemem są cienie pod oczami, które występują u wielu osób niezależnie od płci.

Chcąc poprawić skórę w okolicy oczu na początku warto pomyśleć o zabiegu mezoterapii igłowej pod oczy. Mezoterapia igłowa na okolicę oka intensywnie nawilża delikatną skórę. Spłyca istniejące zmarszczki mimiczne, wzmacnia naczynia krwionośne, zmniejsza przebarwienia i sińce pod oczami. Kolejnym zabiegiem, przynoszącym spektakularne efekty jest wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Zabieg zmniejsza widoczne oznaki zmęczenia. Zachowanie pięknego, atrakcyjnego spojrzenia wymaga troski i odpowiednio dobranych profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe

Po 40 roku życia procesy odnowy skóry znacznie zwalniają. Komórki skóry potrzebują wsparcia, na szczęście z pomocą przychodzą różne zabiegi medycyny estetycznej. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego to nowoczesna, ale bardzo dobrze już znana metoda stymulacji i regeneracji skóry. PRP – Platelet Rich Plasma to preparat pozyskiwany z autologicznej (własnej) krwi pacjenta, który zawiera skoncentrowane płytki krwi. Pobudza skórę do regeneracji, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i wyraźnie nawilżona. To także bardzo dobry zabieg na przesuszoną skórę twarzy.

Wykonywanie zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego powinno odbywać się w seriach 3-4 zabiegów co 4 tygodnie. Mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego jest skutecznym zabiegiem poprawiającym kondycję skóry.

Biostymulatory

Utrata gęstości i sprężystości skóry powoduje, że nasza twarz wygląda na zmęczoną oraz starszą niż rzeczywisty wiek. Wiotka skóra potrzebuje wsparcia – stymulacji. Skutecznymi zabiegami, zmieniającymi jakość naszej skóry są zabiegi o działaniu biostymulującym. Są to zabiegi, które pobudzają skórę do odbudowy i regeneracji. W efekcie silnie odmładzają, odżywiają i zagęszczają skórę twarzy i ciała. Regeneracja tkanek skóry pozwala nam się cieszyć zdrowym wyglądem skóry.

Liposukcja

Zabieg liposukcji laserowej polecany jest dla wszystkich osób, które nie są zadowolone z wyglądu ciała, a w szczególności dla osób, które pomimo uprawiania aktywności fizycznej, nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Liposukcja laserowa przeprowadzana jest bez skalpela. Umożliwia także wykorzystanie własnego tłuszczu do modelowania innych obszarów ciała.

Walka z przebarwieniami

Po czterdziestym roku życia skóra traci swój jednolity koloryt, coraz bardziej widoczne stają się przebarwienia. Walka z przebarwieniami to długi i trudny proces, ale warto poświęcić na to swój czas, ponieważ przebarwienia powstające na twarzy będą coraz bardziej widoczne i nie da się ukryć, przebarwienia bardzo wpływają na wygląd twarzy-postarzając ją. Zabieg laserowy usuwania przebarwień skóry twarzy można zdecydowanie zaliczyć do zabiegów odmładzających, dzięki którym skóra twarzy staje się promienna i wyraźnie młodsza. Skutecznym zabiegiem usuwającym przebarwienia są także peelingi chemiczne.

zabiegi dla 40 latki

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry twarzy po 40 roku życia?

W codziennej pielęgnacji skóry twarzy powinny znaleźć się przede wszystkim składniki, które będą uzupełniały panujące w skórze deficyty. Codzienna pielęgnacja dojrzałej skóry powinna zostać wzbogacona o silnie skoncentrowane kosmetyki, będące bombą składników aktywnych. Składniki, których brakuje 40 letniej skórze to przede wszystkim lipidy, ceramidy, peptydy i kwas hialuronowy. Produkty odżywcze, nawilżające oraz zawierające antyoksydanty (wit. C). Podstawą pielęgnacji skóry twarzy bez względu na wiek jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych z SPF 50 przez cały rok oraz dokładne, prawidłowe mycie skóry twarzy. Zanieczyszczona skóra nie przyjmie cennych składników aktywnych, które chcemy jej dostarczyć. Warto także stosować, pod okiem kosmetologa, profesjonalne produkty zawierające retinol-ma skuteczne działanie przeciwstarzeniowe. Dobrze dobrana pielęgnacja domowa ma realny wpływ na stan skóry twarzy w każdym wieku Proponowane zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii estetycznej to tylko przykłady zabiegów, które są często stosowane przez pacjentów po 40 roku życia. Jednak należy pamiętać, że wszystkie zabiegi dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb skóry, a nie samego wieku.