Zabiegi na twarz dla skóry dojrzałej!

Zabiegi na twarz dla skóry dojrzałej!

Jak odzyskać objętość skóry i odmłodzić twarz?

zabiegi na twarz po 50

Kobieta ze skórą dojrzałą to najczęściej pojawiający się pacjent w naszych gabinetach. Skóra dojrzała to skóra, która z wiekiem traci zdolności regeneracyjne, potrzebuje więc zewnętrznego wsparcia dla poprawy swojej kondycji. Na efekty zabiegowe czeka się dłużej ale odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej pozwalają przywrócić utraconą objętość i osiągnąć bardzo dobre rezultaty odmładzające twarz i ciało.

Z wiekiem wyraźnie zmienia się wygląd skóry twarzy. Organizm wytwarza znacznie mniej kolagenu, a same włókna kolagenowe nie są już tak silne jak dawniej. Skóra robi się tak nieelastyczna i cienka, że zaczyna wydawać się szara, zwłaszcza w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz grzbietowej powierzchni dłoni. Zaczyna ubywać lipidów i ceramidów, przez co warstwa rogowa naskórka jest słabsza, a skóra twarzy staje się sucha i odwodniona.

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Widoczne zmarszczki, utrata jędrności, zaburzony owal twarzy, zanik tkanki tłuszczowej i ogólna utrata objętości skóry to główne cechy skóry dojrzałej. Dodatkowo na cerze dojrzałej widoczne są oznaki wieloletniego działania słońca w postaci przebarwień, plam i zmian barwnikowych.

Jak odzyskać objętość skóry i odmłodzić twarz?

Najczęściej stosowane zabiegi, które poprawiają kondycję skóry twarzy po 50 roku życia:

  • Lifting kwasem hialuronowym – to nowoczesna metoda w medycynie estetycznej, która daje efekt liftingu twarzy bez użycia skalpela, polegająca na modelowaniu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Jest to zabieg, który kompleksowo podchodzi do problemu starzenia się skóry twarzy. Należy do jednych z najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających na obecnym rynku medycyny estetycznej. Zabieg polega na podaniu kwasu hialuronowego w miejscach wymagających korekty. Pozwala na poprawę owalu twarzy, wypełnianie zmarszczek i nawilżenie skóry. Dedykowany jest osobom, które chcą poprawić wygląd twarzy bez ingerencji chirurgicznej. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego ujędrnią skórę i wyraźnie poprawią kondycję skóry twarzy.
  • Nici haczykowe – efekt liftingu twarzy możemy także osiągnąć stosując nici haczykowe. To bardzo skuteczny sposób wyeliminowania zwiotczeń spowodowanych grawitacją i utratą sprężystości. Kiedy następuje zmiana owalu twarzy, a skóra jest wiotka warto pomyśleć o zastosowaniu nici liftingujących. Po wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry, nici nie tylko ją napinają, ale także pobudzają produkcję kolagenu. Wzmacniają opadające tkanki i rewitalizują starzejącą się skórę.Zastosowane nici odmłodzą i odświeżą skórę twarzy.
  • Stymulatory tkankowe – to zabieg, który można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Grupa stymulatorów jest duża i nieustannie się poszerza, dlatego ważne jest, aby stymulator tkankowy został odpowiednio dobrany przez fachowca. Główne zadanie stymulatorów tkankowych polega na stymulowaniu skóry do produkcji kolageny i elastyny. Seria zabiegów wyraźnie wpływa na kondycję skóry twarzy i szyi, poprawia jędrność i gęstość skóry. Dzięki stymulatorom – zabiegom ujędrniającym skórę możemy także poprawić stan skóry całego ciała, a nie tylko twarzy. Często stosujemy preparaty stymulujące dla osób z wyraźnymi zmianami związanymi z wiekiem w tak trudnej okolicy jaką jest szyja. Najlepsze efekty uzyskujemy wykonując serię zabiegów.

Wiotka skóra wokół oczu, opadające powieki i worki pod oczami. Blepharoplastyka czyli plastyka powiek.

Plastyka powiek to bardzo często wybierany zabieg wśród kobiet dojrzałych. Pozwala osiągnąć spektakularne efekty odmładzające wygląd twarzy zarówno u kobiety jak i mężczyzny. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Z wiekiem traci swoją sprężystość, a mięśnie wokół oczu słabną, w rezultacie nad i pod oczami tworzy się nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości.

Opadające górne powieki znacznie dodają nam lat, a nawet utrudniają widzenie. Pod oczami tworzą się natomiast nieestetyczne worki, które powodują, że wyglądamy na bardzo zmęczonych. Plastyka powiek dolnych lub górnych to idealne rozwiązanie dla przywrócenia młodszego wyglądu naszym oczom. Efekt zabiegu pojawia się od razu po zejściu opuchlizny i utrzymuje się przez długi czas. W niektórych przypadkach dodatkowo osiągamy efekt wygładzenia skóry i redukcji zmarszczek wokół oczu. Zabieg blepharoplastyki umożliwia w sposób rzeczywisty odmłodzić twarz i zmienić wygląd twarzy kobiety lub mężczyzny w jeden dzień.

kremy na twarz

Po zabiegach medycyny estetycznej czas na skuteczną pielęgnację. Jak pielęgnować skórę dojrzałą?

W przypadku skóry twarzy dojrzałej codzienna pielęgnacja powinna stanowić odpowiedź na problem niedostatecznego nawilżenia i odżywienia skóry, aby zapobiec jej wysuszeniu i zapewnić lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Przez zaburzenia hormonalne u kobiet dojrzałych zahamowana jest produkcja kolagenu, kwasu hialuronowego oraz obniżona synteza i regeneracja keratynocytów, co negatywnie wpływa na skład płaszcza ochronnego naskórka. Pojawia się bladość, a w wyniku zaburzenia procesu melanogenezy oraz zmian w układzie naczyniowym widać coraz więcej przebarwień oraz teleangiektazji.

Pierwszą, najważniejszą zasadą bez względu na wiek jest codzienne, dokładne mycie twarzy. Zalecamy podwójny demakijaż – zmycie makijażu a następnie umycie skóry twarzy. Zanieczyszczona skóra nie przyjmie składników aktywnych, których chcemy jej dostarczyć dla poprawy kondycji.

Dojrzała skóra potrzebuje silnego nawilżenia, dlatego w pielęgnacji muszą znaleźć się preparaty zawierające np. kwas hialuronowy, alantoinę, mocznik, trehalozę itp poprawiające nawilżenie skóry. Krem stosowany na noc powinien być bardziej treściwy od tego, który stosujemy za dnia (zawierający np. kompleks peptydów)– podczas spania, nasza skóra ma największe szanse na regenerację. Połączenie peptydów, czynników wzrostu i antyoksydantów to idealny kompleks składników przeciwstarzeniowych. Ważnym elementem są kremy liftingujące pod oko, które pozwalają delikatnie wygładzić skórę. Codziennie należy stosować kremy ochraniające przed promieniowaniem słonecznym UVA-UVB SPF 50. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie swojej pielęgnacji, zapraszamy na spotkanie z kosmetologiem. Wspólnie ułożymy Twój prywatny plan na pielęgnacje skóry. W artykule wybraliśmy klika zabiegów, które często stosujemy przy skórze dojrzałej. Należy pamiętać, że to tylko przykłady. Zabiegi powinny być dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta.