Zabiegi na twarz po 30’tce!

Zabiegi na twarz po 30’tce!

Czy to już czas na medycynę estetyczną?

zabiegi na twarz po 30 - zabiegi medycyny estetycznej

Odpowiadamy stanowcze TAK! To idealny czas na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym można stymulować komórki do działania, hamować i opóźnić starzenie skóry. Kliniki medycyny estetycznej mają do zaoferowania rozmaite procedury, które pozostawią w dobrej kondycji skórę 30 latki! Proces starzenia skóry to naturalny, nieodłączny proces w życiu każdego człowieka, który rozpoczyna się w wieku 25 lat, jest procesem genetycznie i biologicznie zaprogramowanym. Nie powstrzymamy go, ale możemy spowolnić. Nie warto lekceważyć pierwszych sygnałów i czekać, aż zmarszczki, przebarwienia, pękające naczynka będą coraz większe i trudniejsze do usunięcia. Profilaktyka to najskuteczniejsza terapia przeciwstarzeniowa, prostsza i tańsza. Dzięki zabiegom prewencyjnym opóźniamy starzenie skóry twarzy, zachowując jędrność skóry na dłużej.

Jakie są ceny skóry po 30 roku życia? Zaczynamy dostrzegać zmarszczki mimiczne

Każda skóra jest inna, a zabiegi kosmetyczne oraz zabiegi medycyny estetycznej zawsze powinny być dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta, jednak można wymienić najczęściej pojawiające się wspólne cechy skóry z pierwszymi oznakami starzenia się. Proces ten zaczyna się od utraty kwasu hialuronowego w tkance łącznej. Jeżeli dochodzi do zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego, tkanka zaczyna tracić uwodnienie, zmniejsza się jej metabolizm, zaczynają gromadzić się wolne rodniki. W efekcie skóra traci swą jędrność i sprężystość, staje się bardziej sucha, poszarzała oraz zaczynają być widoczne przebarwienia .Linie mimiczne nie znikają nam od razu, ponieważ włókna kolagenowe i elastynowe są coraz słabsze, a produkcja nowych nie jest już tak intensywna. Dlatego utrwalają się pierwsze zmarszczki w okolicach oczu, ust i na czole.Okazuje się, że cera nie jest tak promienna jak kilka lat wcześniej.

Tempo postępujących zmian zależy od tego jak dbaliśmy o skórę w latach wcześniejszych i jaki tryb życia prowadziliśmy do tej pory. Nasza skóra nie zapomina szaleństw poprzedniej dekady. Palenie tytoniu, picie alkoholu, nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne oraz stres mogą przyspieszyć bieg naszego zegara biologicznego. Jednak największym zagrożeniem spośród wspomnianych czynników przyspieszających proces starzenia się skóry, jest niszczące ją promieniowanie UV. W wyniku fotostarzenia skóra twarzy traci jędrność, pojawiają się liczne zmarszczki i przebarwienia.

Jakie są najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dla 30 łatki?

Korekta zmarszczek kwasem hialuronowym, laserowe odladzania skóry czy może mezoterapia igłowa?

Nie ma jednego, idealnego wzoru na najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej w tym wieku, ponieważ zabiegi zawsze dobiera się do potrzeb skóry, a nie wieku pacjenta. Jednak biorąc pod uwagę wspólne, najczęściej pojawiające potrzeby skóry po 30-stce warto zwrócić uwagę na:

Odzyskanie blasku – czyli złuszczanie naskórka peelingami chemicznymi.Tego typu procedury znacznie poprawiają kondycję skóry twarzy.

Peelingi chemiczne służą głównie do złuszczania martwego naskórka, przy okazji pobudzając skórę do regeneracji. W zależności od wykorzystanego kwasu mogą działać na wielu płaszczyznach: wyrównują koloryt skóry, odwracają procesy fotostarzenia, zmniejszają przebarwienia skóry, poprawiają nawilżenie skóry, czy redukują trądzik. Efektem zabiegu jest rozświetlenie i wygładzenie skóry.

Intensywne nawilżaniemezoterapia igłowa, czyli zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i koktajli witaminowych pozwala na dostarczenie cennych substancji nawilżających i odżywczych bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Poprzez naturalną stymulację kolagenu i elastyny skóra staje się mocniejsza i bardziej elastyczna, niezależnie od typu skóry. Ważną kwestią jest to, żeby uzyskać długotrwały efekt, zabiegi mezoterapii mikroigłowej (igłowej) potrzebna jest seria zabiegów (3-4).

Pierwsze zmarszczki mimiczne – pacjentki w okolicy 30 roku życia, najczęściej chcą pozbyć się utrwalających się zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa pozwala niwelować miejscowe objawy starzenia się, poprzez blokowanie przewodnictwa impulsu nerwowego do mięśni. Mięsień ulega relaksacji, co przeciwdziała marszczeniu się skóry na jakiś czas.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg przez doświadczonego lekarza nie powoduje trwałej zmiany mimiki, ani sztucznego wyglądu. Kolejną cenną substancją jest kwas hialuronowy, którego z wiekiem ubywa, lecz niedobory można uzupełnić.

Odmładzanie skóry kwasem hialuronowym to jeden z najbardziej sprawdzonych zabiegów medycyny estetycznej.

Pękające naczynka – wraz z wiekiem skóra zaczyna być coraz bardziej wrażliwa. Trądzik różowaty lub pękające naczynka na twarzy bardzo często pojawiają się u kobiet po 30 roku życia. Skórę naczyniową należy traktować jako szczególnie wrażliwą. Im wcześniej zaczniemy wzmacniać rozszerzone naczynka, tym lepszy efekt uzyskamy oraz tym łatwiej zapobiegniemy rozwijaniu się trądziku różowatego.Wyraźną poprawę w wyglądzie twarzy dają zabiegi laserowe zamykające naczynia.

zabiegi na twarz po 30 - laserowane usuwanie przebarwień

Regeneracja skóry -nieablacyjny laser frakcyjny – nazywany często liftingiem bez skalpela. Bezbolesny zabieg dla tych, którzy nie lubią igieł, a chcą poprawić kondycję skóry. Działający na kilku głębokościach laser za główne zadanie ma przebudowę skóry, czyli jej odbudowę i regenerację. Kontrolowane mikrouszkodzenia powstałe w wyniku działania lasera, stymulują procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry. Laserowe odmładzanie skóry bardzo dobrze sprawdza się jako zabiegi odmładzające dla delikatnie wiotkiej skóry, kiedy oznaki starzenia skóry są widoczne, ale nie zaawansowane. Dzięki zabiegowi polepsza się także koloryt skóry twarzy, przebarwienia skóry delikatnie się rozjaśniają.

Pielęgnacja skóry twarzy

Jak zadbać o kondycję swojej skóry w domu?

Pielęgnacja domowa – pielęgnacja skóry twarzy to bardzo ważny element decydujący o wyglądzie naszej cery. Jest to nieodłączna kontynuacja po zabiegach medycyny estetycznej wykonanych w gabinetach. Najlepiej skorzystać z wiedzy kosmetologa, który dopasuje składniki aktywne do potrzeb i typu skóry, aby uzyskać najlepszy efekt pielęgnacji. Skóra po 30 roku życia na pewno ucieszy się z kremów odbudowujących warstwę hydrolipidową naskórka, zawierających ceramidy oraz z produktów, które nawilżają skórę twarzy.Kolejnym dobrym wyborem jest serum z witaminą C, która wzmacnia naczynia, dodaje blasku i chroni przed wolnymi rodnikami. W codziennej pielęgnacji skóry twarzy koniecznością jest dokładne oczyszczenie skóry oraz oczyszczanie skóry oraz stosowanie kremów z filtrem SPF 50 przez cały rok! Kliniki medycyny estetycznej zazwyczaj oferują profesjonalne dermokosmetyki, które w rzeczywisty sposób poprawiają wygląd skóry.

Wymienione zabiegi medycyny estetycznej to nie jedyny słuszny wybór, ale dobra podstawa którą pokocha skóra twarzy po 30 roku życia. Starzenie skóry to proces, którego nie powstrzymamy. Kiedy skóra traci jędrność, procesy produkcji kolagenu zwalniają, warto rozpocząć przygodę z medycyną estetyczną. Za pomocą kwasu hialuronowego czy laseroterapii można powstrzymać czas.