Ulubiony zabieg Gwiazd – czyli wampirzy lifting i jego odmładzające działanie!

Ulubiony zabieg Gwiazd – czyli wampirzy lifting i jego odmładzające działanie!

Czym jest wampirzy lifting?

osocze_bogatopłytkowe

Wampirzy lifting to zabieg, który zyskał swoją popularność głównie dzięki sławnym gwiazdom, regularnie korzystających z tej terapii. Wpływ na popularność zabiegu ma z całą pewnością także jego małoinwazyjny przebieg i skuteczność.

Zabieg wampirzy lifting to procedura z zakresu medycyny estetycznej, która wykorzystuje działanie osocza bogatopłytkowego. Zabieg polega na mezoterapii igłowej skóry twarzy z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego pobranego z własnej krwi pacjenta. Sama nazwa wampirzy lifting odnosi się do obszaru twarzy i szyi, jednak osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej można wykorzystać do rewitalizacji całego ciała np. odmładzanie dłoni, czy w terapii na nadmierne wypadanie włosów.

Skąd nazwa wampirzy lifting? Wampirzy- ponieważ wykorzystywana jest krew pacjenta, lifting ponieważ zabieg znacznie poprawia wygląd skóry, ujędrnia ją i zagęszcza . Delikatne zmarszczki ulegają spłyceniu, a cała twarz nabiera blasku i wygląda na bardziej wypoczętą.

Działanie i Efekty wampirzego liftingu.

Fibryna i osocze bogatopłytkowe PRP to materiały pozyskiwane z własnej krwi pacjenta. Uzyskanie preparatu różni się długością i prędkością wirowania w specjalistycznych wirówkach. Z zagęszczonych, aktywnych płytek krwi, które uzyskujemy po odwirowaniu krwi, uwalniają się substancje, które silnie stymulują naturalne procesy regeneracyjne organizmu.

Podanie bezpośrednio do skóry fibryny lub osocza bogatopłytkowego aktywuje komórki macierzyste, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, poprawia ukrwienie, usprawnia mikrokrążenie w tkankach, dzięki czemu skóra ulega regeneracji. Terapia osoczem bogatopłytkowym niweluje zmarszczki mimiczne, głęboko nawilża i ujędrnia skórę. Wampirzy lifting skutecznie poprawia kondycję skóry i przywraca jej naturalny blask.

Efekty zabiegów wykonywanych osoczem bogatopłytkowym nie są natychmiastowe. Po zabiegu, skóra jest zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta. Pierwsze efekty zabiegu, czyli rozjaśnienie, zagęszczenie i jędrność skóry widoczne są już po ok 2 tygodniach. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegowego wampirzy lifting trzeba wykonać w serii minimum 3 zabiegów, wykonywanych co 3 tygodnie. Utrzymywanie się efektu wampirzego liftingu to kwestia indywidualna organizmu. Po wykonaniu serii zabiegów warto co kilka miesięcy wykonać zabieg przypominający.

Skutki uboczne wampirzego liftingu.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jedna z najbezpieczniejszych form terapii ponieważ pochodzi z własnego organizmu. Nie powoduje alergii, ponieważ samo osocze jest biokompatybilne z organizmem. Dlatego polecamy wampirzy lifting dla osób, które boją się reakcji alergicznych. Przeciwwskazania do wampirzego liftingu to przede wszystkim aktywne choroby nowotworowe, choroby immunologiczne i inne choroby krwi.

osoczebogatoplytkowe

Postępowanie po zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.Bezpośrednio po samym zabiegu może występować zaczerwienienie obszaru poddanemu zabiegowi, niewielki obrzęk i siniaki. Objawy te ustępują maksymalnie po kilku dniach, są to naturalne procesy gojenia . Bardzo istotne jest zachowanie higieny skóry twarzy.

Specjalne przygotowanie do wampirzego liftingu nie jest wymagane,przed zabiegiem warto pić dużą ilość wody.

  • Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP:
  • rewitalizacja i nawilżenie skóry
  • skóra z oznakami fotostarzenia
  • poprawa jędrności skóry
  • przyspieszenie procesu gojenia skóry
  • prewencja przeciwstarzeniowa
  • zmarszczki mimiczne
  • zmniejszenie wypadania włosów
  • praca z blizną